Vítejte sektaři...SESSION s Vámi!

Chester životopis

31. července 2007 v 22:55 |  Chester Bennington

Chester Charles Bennington

(narozen 20.3.1976) je americký muzikant, velmi dobře známý jako frontman a zpěvák úspěšné formace Linkin Park.

Začátky

Chester Bennington se narodil ve Phoenixu, Arizona. Jako první jeho hudební nástroj bylo piano. Když Chester vyrůstal, byl v mnoha skupinách a hrál na různé nástroje, ale hlavně zpíval. Nikdy nebyl ve skupině nijak dlouho než v roce 1993 přišli Grey Daze. Grey Daze se rozpustili v roce 1998 a o rok později přešel Chaz k Linkin Park. Jeho rodiče se rozvedli když mu bylo 11 let. Chester byl nejmladší ze čtyř dětí a zůstal s otcem, který byl policistou. Bratr ho představil takovým skupinám jako Loverboy, Foreigner, Rush stejně jako The Doors, Stone Temple Pilots, které všechny označuje jako své hudební vlivy. Než se rodiče rozvedli, často se stěhovali okolo Arizony, z měst jako Scottsdale, Tolleson, Tempe a další. "Byl jsem sportovní dítě, ale přestal jsem se o sport a následně i o školu zajímat,"uvedl Chester v časopisu Kerrang! Chaz navštěvoval Centennial High School, Greenway High School a potě vystudoval Washington High School.

Grey Daze

Chester se stal zpěvákem Grey Daze v roce 1993 do roku 1998, část dne pracoval v obchodě Burger-King a po večerech byl se skupinou. V této době byl velmi chudý a nemohl si dovolit auto natož kolo, tak využíval skateboard. Chesterovi začala kapela nedostačovat a měl i rozpory s ostatními členy, tak Grey Daze opustil. Za doby v Grey Daze stačili nahrát dvě alba, "Wake Me" v roce 1994 a "...No Sun Today" v roce 1997. Poté co Chaz odešel, zbytek kapely to zabalil také.

Linkin Park

V roce 1998 Linkin Park ( předtím ještě Xero) hledali zpěváka. Hned na začátku Chester řekl, že pro tuhle práci je narozený. Tak poslali Chazovi demo nahrávku a řekli, ať to nazpívá. Během tří dnů Chester demo nahrávku nazpíval a pustil jim jí telefonem. (dokonce kvůli tomu odsunul svoji narozeninovou party) Kapela byla ohromena a zeptala se ho, jestli by mohl letět do Los Angeles na zkoušku. Na zkoušce, těch několik soupeřících uchazečů o post zpěváka jednoduše odešli, když slyšeli Chestera zpívat. Jeden uchazeč také řekl, že by museli být blázni, aby nevzali právě Chestera. Xero v té době změnili název na Hybrid Theory, ale jedna britská kapela se jmenovala Hybrid a navíc stránky hybridtheory.com byly již obsazené, byli donuceni změnit si název. Chester navrhl Linkoln Park, podle Lincolin Parku, který je ve všech větších amerických městech. Ale na konec se název zkrátil na Linkin Park. Nahráli své debutové album Hybrid Theory, někdy v roce 1999-2000, a bylo vydáno 24.října 2000. Obsahovalo hity jako In The End, Papercut nebo Crawling. Od té doby se prodalo už více než 21 milionů desek po celém světě. V roce 2002 vydala kapela remixové album Reanimation, která obsahovala remixy i z Hybrid Theory. Poté skupina nahrála další album, Meteora, která obsahuje hity jako Somewhere I Belong, nebo Hit The Floor. Jeho kamarád a spolutextař ze skupiny Mike Shinoda napsal song "Breaking The Habit," který připomíná Chesterovi vzpomínky z minulosti a v mnoha případech ho donutí k pláči. Jako singl byl vydán v červnu 2004 a zahrnuje ho právě album Meteora. Poté skupina vydala své live album Live In Texas a takovou směsku s Jay-Z, Collision Course. A nejnovější deska vyšla začátkem roku 2007 s názvem Minutes to Midnight. Chester ji popisuje jako temnou, omamnou a melodickou, trošku jiný žánr než předchozí desky, které byly plné hard rocku a hip-hopu.
Chester byl mnohokrát během koncertování nemocný. 8.srpna 2001 během Ozzfestu ho kousnul na hotelovém pokoji v Bostonu pavouk, zranění které normálně vyžadovalo hospitalizaci. Ačkoli část Chesterovi nohy otekla a měl horečky, dokončil celé turné. Chester musel bojovat s hiátovou hernií (cože je kýla, kdy se horní část žaludku dostane do dutiny hrudní) a donutilo ho to k ukončení vystoupení v Evansville, Indiana. V roce 2003 byly Linkin Park donuceni ukončit jejich červnové turné v Evropě díky Chesterově silné viróze. Byl poslán na intenzivní péči do Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles, Kalifornie, když ztratil vědomí a zkolaboval. Několik dní před vystoupení na Club Tattoo Anniversary Party 22.dubna 2006 Chester ztratil klíče a pokoušel se dostat do otcova domu oknem, spadl a řízl se do ruky, zranění potřebovalo stehy. Další den měl záchvat úzkosti, což způsobilo záchvat křečí do rukou. Chester po dlouhou dobu svého života nosil brýle. Během živých vystoupení si je sundal, ačkoli bez nich neviděl ani první řadu. Nicméně v březnu 2004 byl na laserové operaci očí a své specifické brýle s obroučkami už si nenadal. V roce 2007 uvedl, že by měl vyjít jeho sólový projekt Dead By Sunrise (původně Snow White Tan), produkovaný Amir Derakhem a Ryan Shuckem z Orgy. Jsou už dva potvrzené songy "A Morning After" a "Walking In Circles." Jsou zvěsti, že "Let Down" by se také mohla na desce objevit. Chester zpívá, hraje na kytaru, na piano a programuje na té desce. Deska je ovlivněna např. The Cure, Depeche Mode nebo Bauhaus, Chaz sám ji popisuje jako silně energickou v hodně zastoupení kytar. Album asi vyjde někdy v roce 2008, po nové desce Linkin Park. Chester také hraje s "Bucket Of Weenies," typická garážová kapela, která dělá coververze.

Osobní život

Když byl ještě v Grey Daze a pracoval v Burger Kingu potkal svou první ženu Samanthu. Vzali se 31.října 1996, když bylo Chazovi 20 let, protože nebyli tak bohatí, aby si koupili zásnubní a svatební prstýnky, nechali si je vytetovat. Chester a Samantha mají spolu syna Dravena Sebastiana Benningtona, narozeného 19.dubna 2002. Draven je údajně pojmenován po hlavní postavě z filmu Vrána. 2.května 2005 se po devítiletém vztahu rozvedli. Samantha měla zpočátku mít v celkovém opatrovnictví jejich syna, ale Chesterovi se nakonec podařilo vybojovat společnou péči. 31.prosince 2005 se Chester oženil s devětadvacetiletou přítelkyní Talindou Bentley, která kdysi pózovala pro Playboy během jejího studia na California Institute of Technology. Ve čtvrtek 16. března 2006 se jim narodil chlapeček jménem Tyler Lee podle jednoho komentátora. Údajně má Chester ještě třetího potomka jménem Jaime, ale je tu otázka jestli je Chester vůbec biologickým otcem. V jednom rozhovoru řekl, že adoptoval Jamieho bratra Isaiah a uvedl, že má vlastně už čtyři syny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama